O mne Drucken E-Mail
Im Moment gibt es zu diesem Thema noch keinen Text auf Deutsch, diesen werden wir bald nachreichen :-)

Mnohí sa ma pýtajú, ako som sa dostala k Zumbe a čomu som sa venovala predtým....
tak teda niečo o mne
:-)

o-mne-fotoOd piatich rokov som sa venovala modernej gymnastike, aktívnu činnosť som skončila, keď som mala asi osemnásť rokov. Potom som sa niekoľko rokov gymnastike venovala ako trénerka malých športových nádejí.

V tancisom sa nejaký čas hľadala a skúsila som rôzne štýly - od ľudoviek po scénický tanec a hip-hop.TO PRAVÉ (hudobne a tanečne) som však spoznala na prvý raz. Náhodou som sa dostala do klubu Lúčnice v centre Bratislavy, kde sa vtedy pravidelne stretávala neveľká komunita ľudí z Latinskej Ameriky a Slovákov s „diagnózou latino“. Odvtedy som sa stala na latino party „inventárom“ a každú party som pretancovala až do odchodu prvých električiek... Latinsko-americká hudba a tanec si ma získali natoľko, že som sa im počas štúdia na vysokej škole venovala v súbore TROPICAL asi 4 roky (vtedy Latina tropical).

Potom prišlo obdobie niekoľkých rokov, kedy ma doslova pohltila moja práca, veľa som cestovala a tancovať som sa dostala veľmi zriedka.
V roku 2002 som mala šťastie a navštívila som Kubu. Precestovali sme takmer 4000 kilimetrov a spoznávali „pravú“ Kubu (nakoľko sa turistom len dá), a nie len turistické rezervácie ako Varadero...

Veľkou zmenou v mojom živote bol príchod mojich dvoch detí. Na latino party som sa takmer vôbec nedostala. Cvičenie mi však chýbalo a nahrádzala som ho návštevami fitness a občas aj aerobiku. Z aerobiku ma však doslava vyháňala hudba, ktorú tam púšťali, tak som radšej volila fitness a po cvičení som mala dobrý pocit, že som sa prekonala. Úprimne povedané ma to veľmi nebavilo.

o-mne-foto-2

A vtedy som sa dostala na moju prvú hodinu Zumby. Hneď som vedela, že je to presne to, čo som dovtedy hľadala - pohyb, zábava a moja srdcová latino hudba... Pár mesiacov som chodila na Zumbu k mojej kamarátke zo súboru Tropical, ktorá už pár rokov vlastnila inštruktorský certifikát.

Po čase ma moje kamarátky nahovárali, aby som začala robiť Zumbu aj ja. Vtedy sa však inštruktorská licencia na Slovensku získať nedala a pre mňa nebolo popri dvoch deťoch jednoduché na pár dní odcestovať do zahraničia. V čase, keď som sa konečne rozhodla, že za mojim certifikátom vycestujem, som sa dozvedela, že sa chystajú inštruktorské kurzy aj na Slovensku. Tak to už naozaj nebolo o čom rozmýšľať :-).

Zumba je hobby, ktoré mi vždy chýbalo. Latinsko-americká hudba je mojou súčasťou, mojím životným štýlom, mojou inšpiráciou a relaxom. Vlastne inú ani nepočúvam :-).

Teším sa, že aj vďaka Zumbe sa u nás latinsko-americká hudba udomácnila a že Zumba (trochu aj mojím pričinením) baví a napĺňa stále viac ľudí.
Mám dlhý zoznam skladieb, ktoré mám na pláne zaradiť na cvičenia. Sčasti beriem originál Zumba skladby, ale veľkú časť tvoria moje srdcovky.

Teším sa na každé ďalšie cvičenie, dobrý pocit „mojich Zumbákov“ mi dodáva veľa energie a chuti robiť nové veci.......

 
Webdesign by trueCreative