O Zumbe
Tajomstvo Zumby Tlačiť E-mail


Vychádza z princípu, že cvičenie by nás malo pobaviť, malo by byť jednoduché, pútavé, aby všetci účastníci cvičenia pri tomto fitness programe vydržali, až kým nedosiahnu dlhodobé a pre zdravie prospešné výsledky. Je nielen skvelá pre vaše telo, ale i pre vašu myseľ. Je to výnimočné cvičenie, ktoré každému z nás zaručene zdvihne náladu!

V jednotlivých choreografiách sa striedajú pomalé a rýchle rytmy a kroky na princípe intervalového tréningu s cieľom vyformovať, spevniť a posilniť si celé telo. Je to spojenie posilňujúcich cvikov a jednoduchých tanečných krokov. Tento druh aerobiku je na rozdiel od toho klasického viac zábavný, viac sexy, viac tanečný a pomocou neho dosiahneme aj určite viditeľnejšie účinky. Zumba patrí k novej zábavnej, jedinečnej, efektívnej, jednoduchej a tanečnej fitness senzácii. Pri tomto tanci zabudnete aj na to, že cvičíte. Dokonale vás totiž ovládne.

 
Ako Zumba vznikla? Tlačiť E-mail

beto_zumbaVšetko sa začalo, keď si niekdajší známy fitnes tréner celebrít Alberto „Beto“ Perez zabudol na hodinu aerobiku CD s hudbou. Našťastie v aute našiel nejaké latino nahrávky, a tak na ne improvizoval, pričom namiesto klasického cvičenia používal prvky salsy a merengue.

Keďže takáto netradičná hodina mala veľký úspech, zrodilo sa nové cvičenie, ktoré kombinuje aeróbne techniky s prvkami latinskoamerických tancov. To všetko je doplnené temperamentnou hudbou, ktorá aj najzarytejšieho odporcu tanca donúti aspoň si poklopkávať nohou.

 
Čo je Zumba? Tlačiť E-mail


Zumba kombinuje latinskoamerické rytmy s aerobikom. Hlavne je to zábava, pri ktorej mnohí zhodia nejaké to kilo a navyše nenápadne formuje postavu.
Názov Zumba pochádza zo španielskeho slova „zumbear“ - čo znamená baviť sa, pozvať ľudí niekam na párty alebo rýchlo sa hýbať. Tento tanec spája dynamickú latinskoamerickú hudbu ako salsu, merengue, flamenco, hip-hop, čaču, sambu a rôzne exotické tanečné a zaujímavé aeróbne pohyby a tanečné kroky a prvky.

Zameriava sa predovšetkým na také svalové partie ako je zadok, nohy, brucho, ruky a na najdôležitejší sval tela, srdce.
Pri zumbe sa netancuje v pároch. Ide o cvičenie, kde tancuje každý sám podľa svojich schopností a telesnej zdatnosti. Odporúča sa všetkým, ktorí chcú schudnúť, spevniť a vyformovať si postavu. Za hodinu môžete spáliť približne 800 kalórií. Samozrejme, tak ako aj pri ostatných cvičeniach, aj tu je dôležitá pravidelnosť a vyvážená strava.

Zumba je určená pre všetkých, ktorí majú záujem o niečo zaujímavé a výnimočné, bez ohľadu na vek a kondíciu. Každý si môže kroky prispôsobiť podľa svojich potrieb.

 


Webdesign by trueCreative